Ribarnik.com

Порталът на рибарите в България 

• Как да изберем правилното място за риболов на шаран при непознат язовир?

#42  от strelec_07
 15 дек 2016 22:38
Как си избирате място на язовир, на който не сте ходили никога? Доста често се случва да застана някъде и да не пипне нищо, а хора на 10 метра от мен да хващат... Кажете някакви тактики.
 #87  от lz1igr
 12 фев 2017 10:20
Може да ви се стори смешно,но аз водя съпругата си и като застане ,гледа и казва-заставаме на онзи бурун и хвърляме към стената-успеха винаги е невероятен.Наслука.
 #129  от vlado_fidera
 03 мар 2017 17:00
Когато отидем на непознат за нас водоем аз поне като застана на дадено място първо хвърлям въдицата маркер за да установя дълбочината, вежди, прагове, ями.
След като намеря подходящо място захранвам покрай маркера и след това на всяка уловена риба дохранвам с протеинови топчета или пелети подадени с прашката
 #141  от v1ppers0nn
 15 мар 2017 22:05
vlado_fidera написа:Когато отидем на непознат за нас водоем аз поне като застана на дадено място първо хвърлям въдицата маркер за да установя дълбочината, вежди, прагове, ями.
След като намеря подходящо място захранвам покрай маркера и след това на всяка уловена риба дохранвам с протеинови топчета или пелети подадени с прашката

Извън темата
Колега, интересно ми е какъв маркер ползваш?
 #149  от lz1igr
 30 мар 2017 08:27
Не напоследно място са и МТО условията-вятър,дъжд и тн.Естествено по-далеч се хвърля когато вятъра духа откъм гърба.Хубаво е да се огледа човек,дали не гони хищна риба-костур,щука,бяла риба.На такова място е чиста случайност да ти клъвне нещо.Сега пролетта е добре много захранка да се хвърли на избраното място.Наслука.